سامانه ها

ثبت نام ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

خدمات قوه قضائیه برای ایرانیان ساکن در کشورهای خارجی شامل سامانه‌ی ثنا است. نشانی وب سایت سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور متفاوت با نسخه داخلی است و تمامی مراحل ثبت نام، احراز هویت و استفاده از امکانات سامانه به صورت آنلاین و به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. برای اینکه ایرانیان ساکن در خارج از کشور از سامانه ثنا استفاده کنند، قوه قضائیه سامانه‌ای را با آدرس international.adliran.ir راه‌اندازی کرده است. برای ثبت نام در سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور، باید از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی قضایی عمل کرد و شرایط ثبت نام شامل تابعیت ایرانی و امکان پرداخت آنلاین است.

برای استفاده از خدمات سامانه ثنا، ایرانیان ساکن در خارج از کشور باید در ابتدا در سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور ثبت نام کرده و هویت خود را احراز کنند. ثبت نام و تکمیل مراحل احراز هویت به منظور استفاده از امکانات سامانه ثنا بر اساس شرایط خاص آن امکان‌پذیر است و نیازمند داشتن مدارک لازم و پرداخت هزینه مربوطه می‌باشد.

» ورود به سامانه ثبت نام ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

برای ورود به سایت ثنا برای ایرانیان خارج از کشور، می‌توانید به دو روش زیر عمل کنید:

✅ با جستجوی آدرس سایت سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور به آدرس international.adliran.ir، وارد صفحه اصلی سایت شوید.

✅ با کلیک روی لینک زیر، مستقیما وارد سایت ثنا برای ایرانیان خارج از کشور شوید.

ورود به سایت ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

[ آموزش های مرتبط: ورود به سامانه ثنا با گوشی ]

 

» نحوه ثبت نام ثنا برای افراد خارج از کشور

برای ثبت نام غیر حضوری در سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور، می‌توان به ۱۰ مرحله زیر عمل کرد:

1️⃣ ابتدا، آدرس سایت سامانه ثنا برای ایرانیان خارج از کشور یعنی international.adliran.ir را در مرورگر دستگاه خود جستجو کرده و وارد صفحه اصلی سایت شوید. سپس، از طریق گزینه سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی، وارد سامانه مربوطه شده و بر روی گزینه “ثبت نام برخط شخص حقیقی” کلیک کنید.

ثبت نام ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

2️⃣ در مرحله دوم، اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. اطلاعات هویتی، شامل شماره ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه و کد امنیتی می‌شود، که باید در قسمت‌های مربوطه درج شود. سپس بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

3️⃣ شرایط استفاده از سامانه در این قسمت درج شده است، که باید با انتخاب گزینه “تایید” به مرحله بعدی وارد شوید.

4️⃣ در ادامه، اطلاعات شناسنامه‌ای خود را در قسمت مربوطه وارد کنید و گزینه “مرحله بعد” را انتخاب کنید.

5️⃣ در این بخش، اطلاعات تماس شامل تلفن ثابت و شماره همراه در کادرهای مربوطه وارد شود.

6️⃣ در این مرحله، اطلاعات مربوط به اقامتگاه، که شامل محل سکونت یا کار می‌شود، وارد گردد. در این قسمت، آدرس محل سکونت خود در خارج از کشور را وارد کنید.

7️⃣ در این قسمت، تحصیلات و شغل خود را تعیین کنید و دکمه “ثبت اطلاعات اولیه” را انتخاب کنید. تکمیل نمودن قسمت‌هایی که با ستاره قرمز مشخص شده‌اند، الزامی است.

8️⃣ در این مرحله، کد امنیتی در قسمت مربوطه وارد شود. این کد به شماره تلفن همراه ثبت شده، ارسال می‌گردد.

9️⃣ سپس نوبت پرداخت هزینه احراز هویت می‌باشد. در این مرحله فرد باید یکی از کارگزاران را انتخاب کرده و دکمه “پرداخت هزینه” را بزند.

🔟 در این مرحله، وارد درگاه پرداخت اینترنتی بانک شده و باید به منظور پرداخت هزینه، اطلاعات کارت خود را وارد کنید. پرداخت این هزینه برای ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا ضروری است.

📌 در این مرحله، فرایند ثبت نام در سایت ثنا برای ایرانیان خارج از کشور به پایان می‌رسد. برای استفاده از خدمات سایت ثنا ویژه ایرانیان خارج از کشور، باید فرآیند احراز هویت را نیز انجام داد. در قسمت‌های بعدی به چگونگی احراز هویت شهروندان ساکن خارج، در سامانه ثنا پرداخته خواهد شد.

» ثنا برای ایرانیان خارج در گوشی موبایل

برای راحتی دسترسی کاربران به سامانه ثنا، قوه قضائیه برنامه عدالت همراه را برای دستگاه های همراه ایجاد کرده است. این برنامه امکانات زیادی را برای کاربرانش فراهم می‌کند، از جمله مشاهده ابلاغیه‌ها و دریافت نوبت. اما برای استفاده از این برنامه، ابتدا باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده و احراز هویت شده باشید. بنابراین، برای ایرانیان خارج از کشور امکان ثبت نام از طریق گوشی و موبایل وجود ندارد.

برای استفاده از این برنامه، باید ابتدا برنامه عدالت همراه را برای سیستم عامل خود دانلود کنید. سپس آن را نصب کرده و وارد برنامه شوید. پس از ورود، باید کدملی و رمز عبور خود را وارد کنید. پس از ورود، می‌توانید از بخش‌های مختلف برنامه، از جمله مشاهده ابلاغیه‌های الکترونیکی استفاده کنید.

امکانات دیگری که این برنامه فراهم می‌کند، شامل اطلاع رسانی پیرامون پرونده، نظرسنجی، نوبت دهی و صدور گواهی عدم سو پیشینه می‌شود.

[ آموزش های مرتبط: مشاهده سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثنا ]

 

» احراز هویت ثنا برای ایرانیان خارج از کشور

برای استفاده از خدمات سامانه ثنا، شهروندان ایرانی خارج از کشور باید مرحله احراز هویت را نیز به صورت غیرحضوری انجام دهند. در این بخش، نحوه احراز هویت ثنا برای ایرانیان خارج از کشور international.adliran.ir توضیح داده خواهد شد.

1- در ابتدا، فرد باید به سامانه عدل ایران ویژه افراد خارج از کشور به آدرس international.adliran.ir وارد شده، مراحل نام نویسی خود را انجام داده و هزینه مربوطه را پرداخت کند.

2- پس از پرداخت هزینه احراز هویت، کاربر باید با دوربین موبایل یا وب کم لپ تاپ، عکس چهره خود را مطابق دستورالعمل قید شده بگیرد.

3- سپس باید امضای الکترونیک خود را در کادر مربوطه درج کرده و دکمه ثبت و ادامه را انتخاب کنید.

4- در این مرحله، یک عبارت برای فرد نمایش داده می‌شود. فرد لازم است در حین فعال کردن گزینه ضبط ویدئو، آن عبارت را تکرار کند. سپس، گزینه ارسال ویدئو را کلیک کند و ویدئوی خود را ارسال کند.

🔷 با ارسال ویدئو، مراحل احراز هویت فرد تکمیل می‌شود. در صورتی که فرد، فرآیند احراز هویت خود را انجام ندهد، نمی‌تواند از امکانات سامانه ثنا استفاده کند. این روند به منظور تایید اطلاعات شخصی فرد، نظیر مشخصات چهره و جلوگیری از بروز هرگونه تقلب در روند نام نویسی، انجام می‌شود.

» درباره سامانه ثبت نام ثنا برای ایرانیان خارج از کشور international.adliran.ir

🔷 قوه قضائیه برای خدمات بهتر به ایرانیان خارج از کشور، امکان ثبت نام و عضویت آن‌ها در سامانه ثنا را فراهم کرده است. برای دسترسی به این سامانه و استفاده از خدمات آن، سامانه ثنا ویژه ایرانیان خارج از کشور راه‌اندازی شده است که آدرس آن برای ایرانیان خارج از کشور با داخل متفاوت است و باید به سایت international.adliran.ir مراجعه کنند.

🔷 کاربرانی که حساب کاربری در سامانه ثنا ندارند، می‌توانند با ثبت نام و احراز هویت آنلاین، کد ثنا خود را دریافت کنند. با داشتن کد ثنا، ایرانیان خارج از کشور می‌توانند از تمام امکانات سامانه ثنا استفاده کنند، از جمله رویت ابلاغیه‌ها و متن دادنامه‌ها، اخذ نوبت از واحدهای قضایی و درخواست گواهی سو پیشینه.

🔷 از طرفی، قوه قضائیه بر اساس ماده 175 و 176 قانون آیین دادرسی کیفری و آیین‌نامه “نحوه استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی”، سامانه ثنا را با هدف ابلاغ ابلاغیه‌های دادگستری به اشخاص حقیقی و حقوقی، طراحی کرده است.

 

[ سامانه های دیگر: رهگیری مرسوله پستی ]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا