سامانه ها

پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری

برای اینکه متوجه شوید مرسوله پستی در کدام مرحله از ارسال و رسیدن به آدرس شماست باید بتوانید آن را رهگیری کنید. برای رهگیری مرسولات پستی نیاز به یک شماره مرسوله 24 رقمی است. که باید از فرستنده آن را دریافت کنید. فرستنده، زمانی که مرسوله شما را به اداره پست یا دفتر پیشخوان تحویل می‌دهد در ازای آن یک شماره مرسوله 24 رقمی دریافت می‌کند که باید آن را در اختیار شما نیز بگذارد تا بتوانید با استفاده از آن پیگیری مرسولات پستی را انجام دهید.

⬇️ سامانه رهگیری مرسولات پستی ⬇️

tracking.post.ir

» پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری (بارکد)

✅ ابتدا قبل از هر کاری شما باید به سایت tracking.post.ir مراجعه نماید.

 

پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری

✅ سپس در قسمت “لطفا شماره مرسوله خود را وارد نمایید:” شماره مرسوله 24 رقمی که از فرستنده دریافت کرده‌اید را وارد نمایید. و سپس بر روی آیکون “ذره‌بین” بزنید تا جستجو انجام شود.

✅ بعد از اینکه جستجو انجام شود شما نتایج سامانه رهگیری مرسوله خود را خواهید دید. به این صورت که در هر تاریخی که جابه جایی صورت گرفته باشد در اینجا می‌توانید ببینید. مثلا قبول مرسوله در  تاریخ سه‌شنبه 15 فروردین ماه 1402 انجام شده است و در نهایت در تاریخ شنبه 19 فروردین ماه 1402 تحویل گیرنده شده است.

پیگیری مرسوله پستی پیشتاز با کد رهگیری

» اطلاعات بیشتر رهگیری مرسولات پستی از طریق بارکد

اطلاعات بیشتر رهگیری مرسولات پستی از طریق بارکد

📌 قبول مرسوله(مشاهده جزئیات بیشتر): در این قسمت شما جزئیات مربوط به بسته پستی خود را خواهید دید که شامل نوع سرویس ارسال (که می‌تواند پیشتاز، سفارشی یا ویژه باشد)، شهر مبدا و مقصد، وزن، هزینه پستی و جدول ریز هزینه پستی را مشاهده خواهید کرد.

📌 مرسوله جهت توزیع تحویل نامه رسان شده است(مشاهده اطلاعات نامه رسان): در این قسمت می‌توانید اطلاعات نامه رسان یا همان پستچی مربوط به مرسوله خود را ببینید.

📌 مرسوله تحویل گیرنده گردیده است.(مشاهده اطلاعات نامه رسان): در این قسمت نیز می‌توانید اطلاعات نامه رسانی که بسته شما را تحویل گیرنده داده است ببینید. بعضی مواقع ممکن است شما مرسوله را تحویل شده ببینید، درصورتی که هنوز به دست شما نرسیده است که در بعضی مواقع به نگهبانی یا همسایه شما ممکن است تحویل داده شده باشد.

» پیگیری مرسوله پستی پیشتاز با کد رهگیری

در راستای پیگیری وضعیت بسته‌های پستی، شرکت ملی پست، روش‌های مختلفی را برای مشتریان فراهم کرده است. علاوه بر روش پیگیری مرسولات از طریق سامانه پیامکی، مشتریان می‌توانند برای پیگیری بسته‌های پستی خود از نوع سرویس پستی پیشتاز، از روش‌های دیگری نیز استفاده کنند.

برای پیگیری بسته پستی از نوع سرویس پستی پیشتاز، مشتریان می‌توانند از کد رهگیری بسته‌های خود در سامانه رهگیری مرسولات tracking.post.ir استفاده کنند. با وارد کردن کد رهگیری بسته پستی، مشتریان می‌توانند وضعیت مرسوله خود را بررسی کرده و اطلاعاتی درباره تاریخ و ساعت ارسال و تحویل بسته پستی و نام فرستنده و گیرنده مرسوله را دریافت کنند.

علاوه بر این، شرکت ملی پست برای راحتی مشتریان، روش دیگری برای پیگیری بسته‌های پستی خود ارائه داده است که نیاز به دسترسی به اینترنت ندارد. در این روش، مشتریان می‌توانند با ارسال پیامکی حاوی کد 24 رقمی بسته پستی خود و حرف R به شماره 2000441، به سادگی وضعیت بسته پستی خود را بررسی کنند.

بنابراین، مشتریان شرکت ملی پست برای پیگیری بسته‌های پستی خود از نوع سرویس پستی پیشتاز، می‌توانند از روش‌های مختلفی از جمله استفاده از سامانه رهگیری مرسولات، و یا روش پیگیری بسته‌های پستی از طریق پیامک با موبایل استفاده کنند.

» رصد مرسوله پستی از طریق پیامک

شرکت ملی پست، به منظور سهولت در دسترسی به اطلاعات بسته‌های پستی، برای مشتریانی که امکان دسترسی به اینترنت و استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی از طریق بارکد را ندارند، یا با مشکل در استفاده از این سامانه مواجه شده‌اند، راهی برای پیگیری مرسولات از طریق پیامک با موبایل فراهم کرده است.

برای پیگیری بسته پستی خود، مشتریان می‌توانند به صورت پیامکی، با وارد کردن کد 24 رقمی مرسوله خود و حرف R، پیامک را به شماره 2000441 ارسال کنند. با ارسال این پیام کوتاه، مشتریان به سادگی می‌توانند وضعیت بسته پستی خود را بدست آورده و راهنمایی لازم را برای پیگیری بیشتر دریافت کنند. این روش، برای افرادی که امکان استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی از طریق بارکد را ندارند یا با مشکل در استفاده از این سامانه مواجه شده‌اند، بسیار مفید است.

با استفاده از این روش، مشتریان بدون نیاز به دسترسی به اینترنت و یا استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی، به سادگی می‌توانند وضعیت مربوط به بسته پستی خود را دریافت کنند. به علاوه، با دریافت پاسخ پیامکی، مشتریان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که بسته پستی در چه مرحله‌ای از مسیر پیگیری قرار دارد.

با توجه به اینکه این روش پیگیری مرسوله با استفاده از پیامک، بسیار ساده و راحت است و نیاز به دسترسی به اینترنت ندارد، برای افرادی که با مشکل در استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی مواجه هستند، یا امکان استفاده از اینترنت را ندارند، بسیار مناسب می‌باشد.

🟨 نمونه ارسال کد رهگیری به شماره 2000441 :

R312860035000002850005869

آیا این روش پیگیری مرسوله با استفاده از پیامک، برای تمامی بسته‌های پستی قابل استفاده است؟

بله، این روش پیگیری مرسوله با استفاده از پیامک، برای تمامی بسته‌های پستی که تحت پوشش شرکت ملی پست ارسال شده‌اند، قابل استفاده است. با استفاده از این روش، مشتریان می‌توانند وضعیت مرسوله خود را به‌روزرسانی کنند و اطلاعاتی درباره تاریخ و ساعت ارسال و تحویل بسته پستی و نام فرستنده و گیرنده مرسوله را دریافت کنند. با ارسال پیامک حاوی کد 24 رقمی مرسوله خود و حرف R به شماره 2000441، مشتریان می‌توانند به سادگی وضعیت بسته پستی خود را بدست آورده و راهنمایی لازم را برای پیگیری بیشتر دریافت کنند. این روش پیگیری برای افرادی که امکان استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی از طریق بارکد را ندارند، یا با مشکل در استفاده از این سامانه مواجه شده‌اند، بسیار مناسب و کارآمد است.

» پیگیری مرسولات با کد رهگیری، کد مرسوله و یا بارکد پستی

سامانه رهگیری مرسولات شرکت ملی پست، به منظور ثبت و جابجایی لحظه‌ای مرسولات پستی مشتریان، در اختیار قرار دارد. به این ترتیب، مشتریان در صورت نیاز به پیگیری بسته‌های پستی خود، می‌توانند بدون هیچگونه مشکلی از سامانه رهگیری مرسولات پستی با استفاده از بارکد، اطلاعات لحظه به لحظه جابجایی بسته‌های خود را به‌دست آورند.

اداره پست نیز، مشتریان خود را در پیگیری مرسولات پستی با استفاده از روش‌های مختلف، از جمله پیگیری آنلاین، پویش پستی و تلفنی، پشتیبانی می‌کند. برای مشاهده اطلاعات مرسوله پستی، مشتریان می‌توانند کد رهگیری مرسوله را از فرستنده بسته دریافت کرده و با وارد کردن آن در سامانه رهگیری مرسولات پستی، به کلیه جزئیات بسته پستی خود دسترسی داشته باشند.

با استفاده از این سامانه، مشتریان می‌توانند به راحتی اطلاعات مهمی مانند تاریخ و ساعت دریافت و پذیرش بسته پستی، وزن بسته، هزینه ارسال بسته، نام فرستنده و گیرنده مرسوله و همچنین آخرین وضعیت مکانی بسته پستی خود را دریافت کنند. برای دسترسی به این سامانه، می‌توانید به وب‌سایت tracking.post.ir مراجعه کنید و با وارد کردن کد رهگیری مرسوله، به اطلاعات مربوط به بسته پستی خود دسترسی پیدا کنید.

» پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل

برای پیگیری وضعیت بسته‌های پستی، روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از روش‌های رایج برای رهگیری مرسوله پستی، استفاده از بارکد رهگیری است. در این روش، با اسکن بارکد مرسوله پستی با دستگاه‌های خاص، مانند دستگاه‌های خودپرداز بانکی یا دستگاه‌های خاص پستی، مشتریان می‌توانند به راحتی وضعیت بسته پستی خود را بررسی کنند.

بعضی از مشتریان در صورت مواجه شدن با سوال بسته پستی من کجاست؟ به دنبال رهگیری مرسوله با استفاده از شماره موبایل فرستنده یا گیرنده می‌باشند. با این حال، با توجه به خدمات ارائه شده از سوی اداره پست، امکان رهگیری مرسولات پستی با استفاده از شماره موبایل امکان‌پذیر نمی‌باشد. برای پیگیری بسته‌های پستی، مشتریان باید از کد رهگیری بسته‌های خود استفاده کنند. به عنوان مثال، با ورود به سایت tracking.post.ir و وارد کردن کد رهگیری بسته پستی، مشتریان می‌توانند وضعیت مرسوله خود را بررسی کرده و جزئیاتی از زمان تحویل و نام فرستنده و گیرنده مرسوله را دریافت کنند.

بنابراین، برای رهگیری مرسولات پستی، مشتریان می‌توانند از روش‌های مختلفی استفاده کنند، اما برای پیگیری دقیق و واضح‌تر، بهتر است از روش بارکد رهگیری یا کد رهگیری بسته‌های پستی استفاده کنند.

پیگیری مرسولات پستی با کد ussd

برای رهگیری مرسولات پستی از نوع سازمانی، علاوه بر روش پیگیری از طریق بارکد، کاربران می‌توانند از کد‌های ussd نیز استفاده کنند. این روش، بدون نیاز به اینترنت، برای کاربران قابل استفاده است و برای پیگیری مرسولات پستی کد #110* ارائه شده است.

برای استفاده از این کد، کاربران باید ابتدا کد #110* را در قسمت شماره گیری گوشی موبایل خود وارد کنند و سپس مراحل زیر را طی کنند:

1️⃣ گزینه “خدمات در دست اقدام” را انتخاب کنید.

2️⃣ گزینه “پست 10+” را انتخاب کنید.

3️⃣ گزینه “مدارک مورد نیاز” را انتخاب کنید.

با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز، کاربران می‌توانند به راحتی وضعیت مرسوله‌های پستی خود را بررسی کنند و اطلاعاتی درباره تاریخ و ساعت ارسال و تحویل بسته پستی و نام فرستنده و گیرنده مرسوله را دریافت کنند.

🟧 بنابراین، کاربران برای رهگیری مرسوله‌های پستی از نوع سازمانی، می‌توانند به روش پیگیری از طریق کد ussd نیز اقدام کنند و به راحتی وضعیت مرسولات خود را بررسی کنند.

 

[ سامانه های دیگر: سامانه سخا پلیس ]

منبع
سیوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا