سامانه ها

عدل ایران | سامانه adliran.ir

عدل ایران یا درگاه خدمات الکترونیک قضایی با آدرس سایت adliran.ir می‌باشد که کلیه خدمات قابل ارائه به اشخاص حقیقی از قبیل ابلاغ الکترونیک، احراز هویت برخط،  اطلاع رسانی پرونده، نوبت دهی، گواهی عدم سوء پیشینه و درخواست‌ها از این طریق قابل دسترس است. ورود به سامانه عدل ایران با گوشی و کامپیوتر یا لپ تاپ نیز امکان‌پذیر است و فرقی در نحوه ورود به آن ندارد. در ادامه راهنمای ورود به سایت عدل ایران با گوشی موبایل و کامپیوتر آموزش داده خواهد شد.

» ورود به سامانه عدل ایران با گوشی موبایل

1️⃣ برای ورود به سامانه بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد سایت adliran.ir (سامانه عدل ایران) شوید.

ورود به سامانه عدل ایران

ورود به سایت عدل ایران با گوشی موبایل

✅ شما می توانید با کلیک بر روی “ورود به سامانه خدمات قضایی من” از کلیه خدمات قابل ارائه به اشخاص حقیقی از قبیل ابلاغ الکترونیک، اطلاع رسانی پرونده، نوبت دهی و درخواست ها استفاده کنید.

» ورود به سامانه عدل ایران با کامپیوتر

1️⃣ برای ورود به سامانه عدل ایران فرقی نمی کند که با کامیپوتر می خواهید وارد شوید یا موبایل. در هر دو حالت باید بر روی لینک زیر کلیک کنید تا وارد درگاه خدمات الکترونیک قضایی (سامانه عدل ایران) شوید.

ورود به سامانه عدل ایران

ورود به سامانه عدل ایران با کامپیوتر

» امکانات سامانه عدل ایران adliran.ir

امکانات سایت عدل ایران شامل موارد زیر می‌باشد:

 • سامانه دفاتر خدمات قضایی
 • سامانه احراز هویت برخط
 • سامانه ثبت نام الکترونیک
 • سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی
 • سامانه وکلا و کارشناسان
 • سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی
 • سامانه خودکاربری مقام قضایی
 • سامانه ثبت دارائی مسئولان
 • سامانه نوبت دهی قضایی
 • سامانه اطلاع رسانی پرونده
 • سامانه گواهی عدم سوء پیشینه

📌 دسترسی سریع

☑️ پس از ورود به سایت عدل ایران www.adliran.ir، شما می‌توانید از مجموعه‌ای گسترده از خدمات قضایی آن استفاده کنید. در صفحه اصلی سایت، بخش اطلاع رسانی به کاربران این سامانه، امکانات مرتبط با اطلاع رسانی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با انتخاب گزینه اطلاع رسانی برای اشخاص حقیقی یا اطلاع رسانی با رمز پرونده، پرونده خود را با وارد کردن شماره پرونده و کد ملی پیگیری کنید. همچنین بخش اطلاع رسانی برای وکلا نیز مشابه بخش قبلی است، با این تفاوت که مختص وکلا می‌باشد.

☑️ اگر به دنبال نشانی دفاتر خدمات قضایی یا مجتمع‌های قضایی باشید، می‌توانید با استفاده از قسمت جستجوی لیست دفاتر خدمات و جستجوی واحد‌های قضایی، در صفحه اصلی سایت عدل ایران، دفتر خدمات یا مجتمع قضایی مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین سامانه ابلاغ عدم سوء پیشینه، این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است تا بدون نیاز به مراجعه به دفاتر پلیس + 10، گواهی عدم سوء پیشینه خود را به صورت آنلاین دریافت کنند.

☑️ سامانه نوبت دهی قضایی، این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید نوبت مراجعه به شعب دادگاه ها و دفاتر خدمات قضایی را به صورت آنلاین اخذ کنید. همچنین دانلود اپلیکیشن عدالت همراه، از دیگر امکانات این بخش می‌باشد.

📌 خدمات ویژه

در بخش خدمات ویژه سایت عدل ایران (www.adliran.ir)، سامانه‌های زیرمجموعه‌ی سایت عدل ایران قرار دارند. این سامانه‌ها شامل موارد زیر هستند:

✔️ سامانه احراز هویت برخط قوه قضاییه که به شکل آنلاین، امکان احراز هویت و ثبت نام در سامانه ثنا را برای کاربران فراهم می‌کند.

✔️ سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی که با کلیک بر روی آن، کاربر به سامانه ثبت نام الکترونیک ثنا sana.adliran.ir هدایت شده و امکان ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا را برای کاربران فراهم می‌کند.

✔️ سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی سایت عدل ایران که به کاربران امکان مشاهده ابلاغیه‌های الکترونیکی را می‌دهد.

✔️ سامانه خدمات ویژه مقام قضایی، سامانه وکلا و کارشناسان، سامانه دفاتر خدمات قضایی و سامانه اشخاص حقوقی که به ترتیب، با هدف ارائه خدمات قضایی به قضات، وکلا و کارشناسان، دفاتر خدمات قضایی و اشخاص حقوقی، طراحی و راه‌اندازی شده‌اند.

📌 استعلام قضایی

در بخش استعلام قضایی که یکی از امکانات صفحه اصلی سایت عدل ایران است، چهار خدمت به کاربران این سایت ارائه می‌شود. این خدمات شامل موارد زیر هستند:

✔️ استعلام وضعیت کارشناس و استعلام وضعیت وکیل که به افراد امکان پیگیری آخرین وضعیت اشتغال کارشناسان و وکلا را می‌دهد.

✔️ استعلام مدرک قضایی که در حال حاضر، تنها امکان استعلام گواهی عدم سوء پیشینه را فراهم می‌کند.

✔️ استعلام سابقه طرح دعوای مرتبط با چک که به کاربران این امکان را می‌دهد تا دعاوی مطرح شده با چک را استعلام کنند و در صورت عدم طرح دعوا، درخواست رفع سوء اثر از چک صادر شده در 3 سال گذشته را ارائه کنند.

درباره سامانه عدل ایران

✅ سایت عدل ایران که با عناوین دیگری مانند سامانه ثنا، سامانه عدل یا عدلیران نیز شناخته می‌شود، یک سامانه گسترده از خدمات قضایی را به صورت آنلاین به مراجعین دستگاه قضایی ارائه می‌دهد. با استفاده از این سامانه، پرکاربردترین امکان آن، مشاهده و دریافت ابلاغیه الکترونیکی است. علاوه بر این، سامانه عدل ایران قابلیت‌های دیگری نیز دارد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعب دادسراها و دادگاه‌ها، از خدمات قضایی استفاده کنند. در این سامانه، کاربران می‌توانند به دفاتر خدمات قضایی دسترسی داشته باشند، روند پرونده خود را پیگیری کنند، درخواست گواهی عدم سوء پیشینه ثبت کنند و از سامانه اطلاع رسانی پرونده اشخاص استفاده کنند.

✅ تاسیس و راه اندازی سامانه عدل ایران www.adliran.ir، از سوی قوه قضاییه، از مهم ترین اقدامات دولت، در راستای الکترونیکی کردن خدمات خود، می باشد. نکته جالب توجه در رابطه با سایت عدل ایران، آن است که علی رغم اینکه این سایت، ارائه دهنده طیف وسیعی از خدمات قضایی به اشخاص می باشد، عموم افراد جامعه، آن را تحت عنوان سایت ابلاغ الکترونیک می شناسند و از دیگر خدمات آن، غافل می باشند.

✅ توجه داشته باشید که این سامانه به نحوی طراحی شده است که افراد بتوانند با استفاده از آن، بخشی از نیازهای خود را به صورت آنلاین برآورده کنند و در نتیجه، حجم مراجعات حضوری به دستگاه قضایی به طور چشمگیری کاهش یابد.

 

[ سامانه های دیگر: سامانه ثنا ]

سوالات متداول

آیا سامانه نوبت دهی قضایی، برای تمامی شهرها در دسترس است؟

سامانه نوبت دهی قضایی که توسط سایت عدل ایران (www.adliran.ir) ارائه می‌شود، در حال حاضر برای برخی شهرها در دسترس است و برای برخی دیگر هنوز فعال نشده است. به عنوان مثال، در حال حاضر این سامانه برای شهرهای تهران، کرج، قم، کرمانشاه، شیراز، اصفهان، یزد، مشهد، همدان، سمنان، زاهدان، بجنورد، بندرعباس، خرم‌آباد، اهواز، اردبیل، گلستان، کرمان، کاشان، قزوین، قرچک، و نیز برای بسیاری از دادگاه‌های استان‌های مختلف فعال است. با توجه به توسعه سامانه‌های قضایی، ممکن است در آینده، این سامانه برای شهرهای دیگر نیز در دسترس قرار بگیرد. در هر صورت، بهتر است برای اطلاعات دقیقتر در این زمینه، به سایت عدل ایران مراجعه کنید.

منبع
سیوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا