سامانه ها

سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب bon.tibf.ir

خانه کتاب و ادبیات ایران، به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اقدام به توزیع بن اعتباری خرید کتاب از نمایشگاه کتاب به آدرس bon.tibf.ir برای اعضای هیئت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور نموده است. در ادامه به نحوه ورود به سامانه ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 خواهیم پرداخت.

نمایشگاه کتاب از 20 اردیبهشت 1402 تا 30 اردیبهشت 1402 می‌باشد.

»» نحوه ورود به سامانه ثبت نام بن نمایشگاه کتاب bon.tibf.ir

1️⃣ برای وارد شدن به سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا وارد سایت bon.tibf.ir شوید.

ورود به سامانه ثبت نام بن کتاب

2️⃣ بعد از ورود به سایت با صفحه زیر روبرو خواهید شد که در آن دو گزینه “ورود” و “ثبت نام” است. اگر قبلا ثبت نام کرده‌اید می توانید از گزینه ورود استفاده کنید و در غیر اینصورت جهت ثبت نام بر روی لینک ثبت نام کلیک نمایید.

» نکات مربوط به ثبت نام بن کتاب برای دانشجویان، اعضای هیئت علمی و طلاب

✅ نمایشگاه کتاب از 20 اردیبهشت 1402 تا 30 اردیبهشت 1402 به دو صورت فیزیکی و مجازی برگزار می شود.

✅ استفاده از یارانه اعتباری «صرفا» در خرید غیرحضوری و از طریق سامانه فروش امکان‌پذیر است. بنابراین عرضه و فروش کتب توسط ناشران در محل نمایشگاه، آزاد و به صورت “نقدی” شامل تخفیف ناشر خواهد بود.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب  350 هزار تومان است که از این مبلغ  200 هزار تومان آورده دانشجویان وطلاب است و  150 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی 600 هزار تومان است که از این مبلغ  300 هزار تومان آورده عضو هیئت علمی و  300 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.

✅ یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص می ­یابد، لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.

✅ اعتبار یارانه سهم خریدار در هنگام خرید کتاب در سامانه فروش محاسبه و از صورتحساب خرید کسر می­ گردد.

✅ با توجه به محدودیت بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر اقدام نموده اند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت و اعتباراستان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود.
لطفاً فرایند ثبت نام را تا دریافت این پیامک: «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» از طریق شماره 30004141 ادامه دهید تا عملیات ثبت نام و دریافت اعتبار در وضعیت “نهایی شده” قرار گیرد.

✅ هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) می باشد.

✅ هنگام ثبت ­نام، شماره تلفن ­همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.

✅ شماره تلفن همراه ثبت نام کننده الزاما بایستی متعلق به کد ملی درج شده باشد.

» زمان ثبت نام بن کتاب 1402

به اطلاع علاقه‌مندان به حضور در نمایشگاه کتاب 1402 می‌رساند که بر اساس اطلاعیه‌های منتشر شده، این نمایشگاه به صورت فیزیکی و مجازی از تاریخ ۲۱ اردیبهشت تا ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. این بدان معناست که علاقه‌مندان به خرید کتاب و بازدید از نمایشگاه، حدود ۱۰ روز فرصت دارند. همچنین، سایت ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 از الان تا آخرین روز برگزاری نمایشگاه فعال بوده و افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به آن، تخفیف خود را دریافت کنند.

پس از تکمیل ثبت نام، اعتبار در کارت ملی شما شارژ می‌شود و می‌توانید از آن برای خرید کتاب از نمایشگاه استفاده کنید. این اعتبار شارژ شده در کارت ملی شما هم تا آخرین روز برگزاری نمایشگاه کتاب قابل استفاده است. بنابراین، اگر ثبت نام بن نمایشگاه کتاب 1402 را انجام داده‌اید و اعتبار در کارت ملی شما شارژ شده است، نیازی به نگرانی در مورد منقضی شدن اعتبار و عدم امکان استفاده از آن نیست.

» دسترسی‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۱۴۰۲

جهت رفتن به نمایشگاه کتاب 1402، می‌توان از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو، اتوبوس، تاکسی، و ون‌ها استفاده کرد. با توجه به اینکه ترافیک و ازدحام در راه‌های شلوغ شهر ممکن است مشکل‌ساز باشد، استفاده از مترو معمولا بهترین گزینه است.

📌 نحوه رفتن به نمایشگاه کتاب با مترو

مترو تهران به دلیل پوشش گسترده‌ای که دارد، اغلب به نزدیکی اکثر مکان‌های مهم شهری می‌رسد. 2 ایستگاه متروی شهید بهشتی و مصلا به ترتیب نزدیکترین ایستگاه‌های مترو به مصلای بزرگ امام خمینی (ره) در تهران هستند. ایستگاه مصلا در خط یک واقع شده و جنوب تهران را به شمال آن متصل می‌کند. ایستگاه شهید بهشتی نیز در نقطه تقاطع دو خط یک و سه قرار دارد و می‌توان از هر دو خط برای دسترسی به این ایستگاه استفاده کرد.

📌 مسیر رفتن به نمایشگاه کتاب با اتوبوس

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب 1402، علاوه بر مترو، مخاطبان می‌توانند از اتوبوس‌های معمولی و تندرو با خطوط مستقیم و عبوری به محل برگزاری مراجعه کنند. جهت رسیدن مستقیم به ایستگاه مصلا، می‌توان از ایستگاه‌های اتوبوسی میدان آزادی، تجریش، میدان امام حسین(ع)، قیطریه، میدان صنعت، میدان رسالت، صادقیه، خاوران، ونک، میدان انقلاب، خراسان و هفت تیر استفاده کرد.

همچنین، برای رسیدن به مصلا می‌توان از خطوط عبوری نیز استفاده کرد که شامل خط بیمارستان امام خمینی(ره)، پایانه شهید بهشتی، پایانه آزادی- سید‌خندان، خط انتهای بلوار ارتش، پایانه شهید بهشتی، خط میدا امام حسین(رع) پایانه شهید بهشتی، خط میدان انقلاب، پایانه بیهقی، خط میدان رسالت، میدان ونک، خط میدان رسالت، میدان صنعت، خط چهار راه خاقانی، پایانه شهید بهشتی، خط رسالت، مطهری، خط فلکه سوم تهرانپارس، خیابان شهید مطهری، پایانه BRT دانشگاه علم و صنعت، و پایانه بیهقی(خط ۵ سامانه تندرو) هستند.

📌 مسیر رفتن به نمایشگاه کتاب از طریق تاکسی

برای رسیدن به مصلای بزرگ امام خمینی (ره)، می‌توان از تاکسی‌ها و ون‌هایی که در میدان‌های نوبنیاد، تجریش، صنعت، رسالت، راه‌آهن، پایانه بیهقی، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، پایانه تهرانپارس، پایانه شاهد، پایانه خاوران و پایانه نعمت‌آباد مستقر هستند، استفاده کرد.

 

ثبت نام بن نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲

برای ثبت نام در بن نمایشگاه کتاب 1402، می‌توانید به سایت رسمی نمایشگاه کتاب مراجعه کنید و از قسمت ثبت نام بن استفاده کنید. در این قسمت، ابتدا باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید، سپس مبلغ مورد نظر برای شارژ کارت ملی خود را انتخاب و پرداخت کنید. پس از پرداخت، اعتبار شارژ شده در کارت ملی شما قابل استفاده خواهد بود و می‌توانید با استفاده از آن، کتاب‌های مورد نیاز خود را از نمایشگاه کتاب خریداری کنید. همچنین، با ثبت نام در بن نمایشگاه کتاب، می‌توانید از تخفیف‌های ویژه نمایشگاه بهره‌مند شوید.
منبع
سیوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا