سامانه ها

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

دانش‌آموزان پایه نهمی که مدارس نمونه دولتی را انتخاب می‌کنند، می‌توانند در زمان ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، به سایت my.medu.ir مراجعه کنند و پس از تکمیل فرم‌های مربوطه، در آزمون شرکت کنند. لازم به ذکر است که مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول به مدارس هیئت امنایی تغییر یافته‌اند. ثبت‌نام آزمون از ۱۰ تا ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تمدید مجدد شده است.

مدارس نمونه دولتی و مردمی هر ساله در دو مرحله از دانش‌آموزان با استعداد و باهوش در پایه‌های ششم به هفتم و نهم به دهم استعدادیابی می‌کنند. البته، در چند سال اخیر، آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و پذیرش دانش‌آموزان بر اساس سوابق تحصیلی و با مراجعه حضوری انجام می‌شود.

در سال‌های گذشته، ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم برای هر استان به صورت جداگانه و از طریق سایت نام‌نویسی اداره آموزش و پرورش محل زندگی دانش‌آموزان انجام می‌شد، اما در امسال با تغییر روبرو شده است. سامانه جدید ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتی برای تمامی داوطلبان در پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش‌ و پرورش به نشانی my.medu.ir قابل دسترسی است.

مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اعلام کرده است که زمان ثبت‌نام داوطلبان در آزمون ورودی دبیرستان‌ها و هنرستان‌های نمونه دولتی، تا تاریخ 11 اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تمدید شده است.

» زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

✅ در سال گذشته، ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتی از طریق سامانه ثبت‌نام استانی صورت می‌گرفت؛ اما در سال جاری با توجه به تغییرات سامانه‌ای در آموزش و پرورش، تمامی روند ثبت‌نام در سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir انجام می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند در زمان ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، به سایت مذکور مراجعه کرده و پس از ورود به پنل شخصی خود، روند ثبت‌نامی را انجام دهند.

✅ همچنین، با توجه به محدودیت در پذیرش دانش‌آموزان، معمولاً مدارس نمونه دولتی علاوه بر در نظر گرفتن نمره آزمون، معدل دانش‌آموزان را نیز در نظر می‌گیرند و سپس اقدام به ثبت‌نام آنها می‌کنند.

✅ به علاوه، مدیر کل دفتر آموزش متوسطه اعلام کرده است که زمان ثبت‌نام داوطلبان در آزمون ورودی دبیرستان‌ها و هنرستان‌های نمونه دولتی، تا تاریخ 11 اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تمدید شده است.

» سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برای ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، داوطلبان می‌بایست نام‌نویسی خود را به صورت غیرحضوری و از طریق سایت ثبت‌نام آزمون مدارس نمونه دولتی تکمیل کنند. با توجه به اینکه سایت ثبت‌نام این آزمون اخیراً تغییر کرده است، متقاضیان برای حضور در جلسه آزمون ۱۴۰۲ می‌بایست به سایت my.medu.ir مراجعه کنند.

همچنین، مراحل دیگری همچون دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی نیز با مراجعه به سامانه مذکور امکان‌پذیر است.

ورود به سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی

» نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، دانش‌آموزان پایه نهمی باید به سایت my.medu.ir مراجعه کرده و با ورود به بخش مدارس ثبت‌نام نمونه دولتی، مراحل نام‌نویسی خود را تکمیل و تایید کنند. در این مرحله، آدرس مدارس نمونه دولتی نیز باید برای آن‌ها قابل دسترس باشد تا بتوانند پس از قبولی، در کدام مدرسه ثبت‌نام کنند. نحوه ثبت‌نام در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم به شرح زیر است:

1️⃣ ابتدا، آدرس سایت my.medu.ir را در مرورگر خود وارد کنید و سپس کد ملی و سریال شناسنامه خود را وارد کرده تا به پنل کاربری خود وارد شوید.

نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی

2️⃣ پس از ورود به پرتال شخصی، بر روی گزینه آزمون نمونه دولتی کلیک کرده و فرم‌های ثبت نامی را تکمیل کنید.

3️⃣ دانش‌آموزان باید فرم توافق‌نامه را تایید کنند تا بتوانند به مرحله بعدی ثبت‌نام بروند.

4️⃣ پس از تایید، به صفحه پرداختی رفته و هزینه آزمون را پرداخت کنید.

5️⃣ در آخرین مرحله، اطلاعات خود را مشاهده کنید.

6️⃣ با کلیک بر روی گزینه دریافت رسید، رسید ثبت‌نامی را دریافت کنید و آن را پرینت کنید تا در مراحل بعدی با مشکلی مواجه نشوید.

✅ تمامی مراحل ثبت‌نام و اعلام نتایج از طریق سایت my.medu.ir انجام می‌شود و دانش‌آموزان برای انجام مراحل باید به سایت ثبت‌نامی استان خود مراجعه کنند.

» شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳​

برای ثبت‌نام در آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، داوطلبان باید شرایط و قوانین خاصی را رعایت کنند. در صورت عدم رعایت هر یک از این شرایط، اجازه شرکت در آزمون ورودی و ثبت‌نام در این مدارس را نخواهند داشت.

به منظور راهنمایی بیشتر، شرایط فردی و عمومی داوطلبان برای شرکت در آزمون ثبت‌نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به صورت زیر است:

1️⃣ شرط شرکت در این آزمون، اشتغال به تحصیل در پایه نهم در سال تحصیلی جاری است.

2️⃣ پذیرش نهایی دانش‌آموز در رشته‌های تحصیلی ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف، منوط به نتیجه هدایت تحصیلی خرداد ماه می‌باشد.

⚠️ تبصره: در صورت عدم احراز شرایط ثبت‌نام در رشته تحصیلی موردنظر دانش‌آموز، قبولی داوطلب در آزمون لغو و بی‌اثر خواهد بود.

3️⃣ داوطلبان باید با توجه به علاقه و اولویت‌های تحصیلی خود، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

4️⃣ داوطلبان باید تابعیت ایرانی داشته باشند. اتباع غیرایرانی می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط خاص مانند کارت اقامت و یا کارت حمایت تحصیلی در آزمون ثبت‌نام کنند.

5️⃣ جهت شرکت در آزمون، داوطلبان باید هزینه‌ای را پرداخت کنند که مبلغ آن توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است.

6️⃣ از ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی، ۱۰ درصد آن به دانش‌آموزان واجد شرایط سهمیه شاهد و روستایی تعلق می‌گیرد.

⚠️ تبصره: درصد سهمیه روستایی بر اساس موقعیت جغرافیایی و پوشش آموزشی استانی متغیر بوده و منوط به تصمیم‌گیری مسئولان آموزش استان خواهد بود.

» زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برای داوطلبان در تاریخ مشخصی برگزار خواهد شد که در صورت اعلام آن، در این قسمت اطلاع‌رسانی خواهد شد. برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی، داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون با مراجعه به سامانه ثبت‌نام اقدام کنند. در سال گذشته، آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در اواخر ماه تیر برگزار شد و در حال حاضر زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ مشخص نشده است. تقریبا یک ماه پس از برگزاری آزمون، نتایج آن از طریق سامانه آموزش و پرورش هر استان منتشر می‌شود.

زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، 8 تیرماه 1402 می‌باشد.

✳️ دانش‌آموزان باید توجه داشته باشند که مدارس نمونه دولتی از جمله مدارس برتر کشور هستند و با ارائه آموزش و امکانات مناسب، به دنبال حصول نتایج عالی از دانش‌آموزان هستند. آموزش و پرورش برای یاری رسانی به مدیریت مدارس نمونه دولتی و دانش‌آموزان، شرایط اخراج از این مدارس را مشخص کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کسب نمره پایین‌تر از ۱۲ در آزمون تجدید سبز اشاره کرد.

✳️ همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر مدارس نمونه دولتی، مدارس برتر دیگری نیز وجود دارند که با توجه به رتبه‌بندی مدارس ایران، دانش‌آموزان و اولیا می‌توانند با جزئیات و تفاوت‌های این مدارس با یکدیگر آشنا شوند و اقدامات لازم برای ثبت‌نام را انجام دهند. در نهایت، شرکت‌کنندگان آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی باید چند روز قبل از برگزاری آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت کنند.

منبع
سیوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا